Profesjonalne projektowanie zieleni

W studiu projektowym „Abstrakt” zajmujemy się kompleksowymi usługami dotyczącymi projektowania, pielęgnowania oraz tworzenia miejskiej zieleni. Nasi pracownicy oraz podwykonawcy potrafią poradzić sobie z każdym zadaniem, bez względu na jego skalę. Wykonujemy zarówno projekty koncepcyjne, jak i wykonawcze, tak w formie opisowej, jak i rysunkowej czy graficznej. W naszych projektach bierzemy również pod uwagę zmienne parametry, takie jak wzrost roślin, co jest szczególnie ważne w kontekście zagospodarowania przestrzennego w terenach miejskich.

Projektowanie zieleni miejskiej

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że projektowanie zieleni miejskiej, nie tylko w parkach, ale również na cmentarzach czy terenach osiedlowych, jest bardziej czasochłonnym zadaniem, niż projektowanie przydomowych ogrodów lub ogródków. Pracownia architektury krajobrazu „Abstrakt” Kraków zajmuje się również tego typu pracami. Naszą ofertę dotyczącą projektów zieleni miejskiej kierujemy głównie do mieszkańców Krakowa i okolic, niemniej jednak jesteśmy otwarci na propozycje współpracy także z mieszkańcami innych miast.

Do niedawna projektowanie zieleni na terenie miasta, a ściślej rzecz ujmując, zlecanie wykonania prac projektowych profesjonalistom, nie cieszyło się zbyt dużą popularnością wśród lokalnych władz. Działo się tak głównie ze względu na brak funduszy w kasie samorządów. Obecnie ten trend ulega zmianie – przede wszystkim ze względu na rachunek ekonomiczny. Okazuje się, że jednorazowy wydatek dotyczący profesjonalnego projektu obejmującego zagospodarowanie przestrzenne terenów zielonych, z pewnością zaprocentuje znacznymi oszczędnościami w przyszłości. Przyczyny takiego stanu rzeczy są oczywiste.

Otóż właściwe zaplanowanie i wykonanie wszystkich koniecznych prac sprawi, że trwałość i elastyczność zastosowanych rozwiązań będzie ściśle związana z ich opłacalnością – zarówno w krótszej, jak i dłuższej perspektywie czasowej. W praktyce wygląda to tak, że zaprojektowanie zieleni nie będzie możliwe bez wglądu w mapy oraz dokumenty inwentaryzacyjne (terenu oraz szaty roślinnej). Znajduje się na nich nie tylko umiejscowienie skupisk zieleni, ale także obrys istniejących obiektów budowlanych, zarówno w miejscu przeprowadzanych prac, jak i jego otoczeniu. Oznacza to, że specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem zieleni, muszą wziąć pod uwagę potrzeby klienta czy okolicznych mieszkańców, nie zapominając przy tym o lokalnych uwarunkowaniach, takich jak architektura czy ukształtowanie terenu. Z tego względu projekty zieleni muszą być praktyczne, ale także na tyle elastyczne, żeby ich ewentualna modyfikacja w przyszłości nie sprawiła większych problemów.

Dokładnie takie projekty proponujemy naszym klientom. Dlatego jeżeli jesteście Państwo zainteresowani realizacją lub modyfikacją już istniejącego parku – zapraszamy do skorzystania z oferty firmy „Abstrakt”.