ołowek abstakt

PROJEKTOWANIE

Oferujemy profesjonalne, nieszablonowe rozwiązania projektowe w zakresie architektury krajobrazu. Dopasowujemy się do indywidualnych oczekiwań klienta. Zwracamy szczególną uwagę na uwarunkowania i charakter terenu, aby stworzyć wyjątkową aranżację.
Przeprowadzamy szczegółową analizą preferencji i potrzeb inwestora, a także sprawdzamy usytuowanie oraz warunki glebowe i klimatyczne projektowanego obszaru.

Dzięki wykształceniu oraz ciągłemu pogłębianiu wiedzy, a także opierając się na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu terenów zielonych, gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług.

Umiejętny dobór roślin.
Profesjonalna wizualizacja.
Estetyka i funkcjonalność gotowej inwestycji.

PROJEKTY OGRODÓW

OFERTA PROJEKTOWA

  • Projektowanie ogrodów przydomowych
  • Tarasy
  • Projektowanie zieleni miejskiej
  • Projektowanie zieleni przy obiektach komercyjnych
  • Projektowanie zieleni przy firmach
  • Projektowanie zieleni przy drogach
  • Projektowanie parków
  • Wizualizacje ogrodów i projektów
  • Inwentaryzacja dendrologiczna

Projektowanie

W powszechnym mniemaniu projektowanie ogrodów polega głównie na stworzeniu planu organizacji przestrzennej ogrodu, ze szczególnym uwzględnieniem umiejscowienia ławek, klombów, oczek wodnych, ścieżek czy trawników. Jak bardzo uproszczona jest to wizja przekona się każdy, kto samodzielnie spróbuje zaprojektować własny, wymarzony ogród.

Nagle się okaże, że powierzchnia oczka z niewiadomych przyczyn ciągle pokrywa się kożuchem z glonów, a jego brzegi zarastają chwastami. Kwiaty, zamiast naturalnie się rozwijać, konkurują ze sobą w dostępie do światła tak mocno, że niektóre gatunki w ogóle nie mają szans na wzrost. Poza tym trawnik z niewiadomych przyczyn – nawet pomimo częstego podlewania – pokrywa się plamami wyschniętej trawy. Ławka stoi w złym miejscu, altana i grill do niczego nie pasują, zaś ścieżki są albo źle oświetlone, albo ciągle ubłocone.

Co wchodzi w zakres projektowania ogrodu?

Dlatego profesjonalne projektowanie ogrodów polega nie tylko na malowniczym umiejscowieniu szaty roślinnej czy poszczególnych wodnych lub architektonicznych elementów. Wręcz przeciwnie – liczba czynników, które należy wziąć pod uwagę projektując ogród, jest naprawdę duża. Dobór stylu ogrodowego dopasowanego do stylu architektonicznego budynku jest oczywisty, jednakże kwestie estetyczne są w tym przypadku zaledwie jednymi z wielu. W naszej pracy bierzemy również pod uwagę rodzaj gleby, ukształtowanie terenu oraz konkretny mikroklimat (nasłonecznienie, średnia temperatura, wilgotność) panujący w danym ogrodzie. Nieobce są nam zarówno zagadnienia z botaniki lub meteorologii, jak i budownictwa czy sztuk plastycznych – projektowanie ogrodów jest na tyle interdyscyplinarnym działaniem, że gruntowna znajomość wyżej wymienionych dziedzin jest nam konieczna do tego, żeby efektywnie wykonywać swoją pracę.

Nasza oferta projektowania i zakładania ogrodów

Dlatego oferujemy Państwu kompletne usługi architektoniczne, w skład których wchodzą projektowanie, zakładanie oraz pielęgnowanie przydomowych ogródków i ogrodów, przyjmujących zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne formy. Tworzymy projekty koncepcyjne oraz wykonawcze – w postaci szkiców oraz trójwymiarowych wizualizacji. Na specjalne życzenie klientów opracowujemy również projekty częściowe, obejmujące swoim zakresem ewentualne prace ziemne, instalacyjne, małą architekturę, oświetlenie, nawodnienie oraz odpływy (w przypadku oczek wodnych) czy rodzaj nawierzchni. Wszystkie nasze projekty bardzo ściśle konsultujemy z naszymi klientami, z oczywistych względów opierając je również o analizę warunków zewnętrznych. W niektórych przypadkach potrzebujemy również wglądu do podkładu geodezyjnego danej działki. Projektujemy nasze ogrody głównie na terenie Małopolski – w Krakowie, Nowym Sączu oraz Tarnowie – chociaż oczywiście nie wykluczamy współpracy z inwestorami mieszkającymi lub działającymi poza Małopolską.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kompleksowymi projektami ogrodów – zapraszamy do skorzystania z naszych umiejętności.