Ogrody w Krakowie są jednymi z najsłynniejszych i najlepiej zachowanych ogrodów oraz parków miejskich w Polsce. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Przede wszystkim za pielęgnacją krakowskich ogrodów stoją wieki praktyki. Niektóre z nich zostały założone już w średniowieczu (m.in. ogrody Ojców Paulinów czy Bernardynów) oraz renesansie (Park Decjusza, Ogrody królewskie na Wawelu i in.) i od tamtej pory doskonale spełniają swoje funkcje. W zdecydowanej większości przypadków krakowskie ogrody zostały ominięte przez wojenną zawieruchę, poza tym część z nich wciąż jest zamknięta dla turystów, co również nie pozostaje bez wpływu na ich stan. Jeżeli dodać do tego wysokiej jakości ogrodnicze usługi pielęgnacyjne, którymi nasza firma również się trudni, wówczas łatwo zrozumieć długowieczność krakowskich ogrodów.

Projekty ogrodów w Krakowie oraz Małopolsce

„Abstrakt” zajmuje się nie tylko publicznymi parkami, ale przede wszystkim przydomowymi oraz firmowymi ogrodami. Nasze działania obejmują wykonanie projektów ogrodów, ich pielęgnację oraz nadzór nad nimi. Możemy zająć się przycięciem trawy, drzew oraz krzewów, sztucznym oraz naturalnym nawożeniem, opryskami chwastobójczymi oraz owadobójczymi czy pielęgnacją ogrodu o każdej porze roku – również w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy konieczna jest ochrona roślin przed mrozem oraz wiatrem. Naszym klientom udzielamy porad dotyczących nawadniania oraz zabezpieczania roślin ogrodowych – ściółkowania, kopczykowania czy przechowywania w zimie. Nie zapominamy również o poradach dotyczących pielęgnacji ścieżek ogrodowych, utrzymywania oczek wodnych w dobrym stanie lub dbania o meble ogrodowe czy inne elementy małej architektury. Oczywiście nie każdy ogród jest wystarczająco duży, żeby znalazło się w nim coś innego niż rośliny, ale to również nie stanowi dla naszej firmy problemu. Przydomowy ogródek przy ruchliwej ulicy, zieleń na dachu luksusowego apartamentowca, niewielki, firmowy dziedziniec – potrafimy sobie poradzić z pielęgnacją każdego z tych miejsc.

Studio projektowe „Abstrakt” jest firmą ogrodniczą działającą nie tylko w Krakowie, ale również w całej Małopolsce. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zabiegami pielęgnacyjnymi dotyczącymi swoich ogrodów, wówczas namawiamy do skorzystania z usług naszej firmy.